Sparta souhlasí s prodejem. Čvančara se upíše Mönchengladbachu na 5 let

inFOTBAL.cz, 13. 07. 12:48
AC Sparta Praha
Tomáš Čvančara
Koláž: inFotbal.cz

Český útočník Tomáš Čvančara (22) míří do Borussie . Už dokonce dostal pokyn opustit soustředění Sparty v Rakousku a odcestovat do Německa, kde transfer dokončí.

Reklama

Podle informací iSport.cz bude Čvančara stát přes 10 milionů eur (238 milionů korun) a s bonusy může celková částka vyrůst na téměř 15 milionů eur (357 milionů korun).

Navrch mají Letenští sjednaný podíl z dalšího prodeje.

„Tomáš Čvančara dostal od klubu svolení odcestovat. Jsme před dohodou s týmem, který o něj měl dlouhodobý zájem. Ale ještě je potřeba doladit některé detaily,“ potvrdil sportovní ředitel Tomáš Rosický ve čtvrtek krátce po poledni.

O pár hodin později už bylo hotovo. Odpoledne si podle zdrojů inFotbal.cz s Mönchengladbachem plácla. Čvančara v pátek absolvuje zdravotní prohlídku a po ní podepíše smlouvu na pět let do 30. 6. 2028.

Reklama

Pro Mönchengladbach byl Čvančara dlouhodobě vytipovaným útočníkem číslo jedna. Na konci minulé sezony došlo k první klíčové schůzce v Praze, potom se čekalo na další vývoj, protože Borussia musela zajistit financování transferu.

„Nejsme schopni nahrazovat klíčové hráče kus za kus. Musíme pečovat o talenty a jejich správný vývoj. Ale je jasné, že také chceme podepsat jednoho nebo dva hráče pro základní sestavu,“ netají Virkus.

Jeden už dorazil oficiálně – křídelník Franck Honorat (26) přestoupil do Mönchengladbachu z francouzského Brestu za 8 milionů eur. Dalším bude Čvančara.

„Utrácet můžeme jen to, co vyděláme,“ doplnil Virkus.

Zatím vydělal na prodejích Jordana Beyera (23), na něhož uplatnilo opci za 15 milionů eur, a Jonase Hofmanna (30) po aktivování výstupní klauzule Leverkusenem ve výši 10 milionů eur. Dosavadní nákupy Gladbachu sčítají bez Čvančary přes 18 milionů eur.

Další peníze do kasy připlují brzy. Očekává se, že Mönchengladbach střelí Manu Koného do asi za 40 milionů eur. Odejít na přestup by měli také Nico Elvedi (26) a Florian Neuhaus (26), aby příští rok neodešli zadarmo v případě, že neprodlouží své současné smlouvy. Jeden Thuram letos stačil.

Díky tomu jsou prostředky na Čvančaru, a tak se další velký přestup z české ligy rozhýbal.

„Teprve s přestavbou týmu začínáme,“ prohodil Virkus v rozhovoru pro německý magazín Sport Bild.