Sparta chce udržet Vitíka ještě sezonu. Pravda o zájmu Juventusu, Interu a Ajaxu

inFOTBAL.cz, 05. 07. 12:24
AC Sparta Praha
Martin Vitík
FOTO: FAČR

, , … Zahraniční média i fanoušci na sociálních sítích začali Martina Vitíka (20) spojovat s top kluby. Vlastně není divu – jeho výkony výrazně narušují původní záměr sportovního ředitele Sparty Tomáše Rosického udržet talentovaného stopera na Letné ještě jednu sezonu.

Reklama

Pojďme si shrnout, co se kolem Vitíka za poslední dny objevilo.

Na mistrovství Evropy do 21 let, ale i dlouho předtím měl českého zadáka skautovat osobně Matteo Tognozi, šéfskaut Juventusu a velká persona italského fotbalu, kterého se snažil přetáhnout . Jak silné je jeho doporučení koupit Vitíka, není ale jasné. Na stejnou pozici bude mít v hledáčku více jmen.

O Interu Milán spekulovali italští novináři, v případě Ajaxu zase nizozemští. Vitíkovo jméno bylo zmíněno mezi alternativami za Jurriena Timbera (22), který je jednou nohou v Arsenalu. K dlouhodobým zájemcům patří také nebo , ta ale musela přehodnotit přestupovou politiku po sestupu do .

Je na těchto spekulacích něco víc? Podle informací inFotbal.cz k žádnému oficiálnímu kontaktu ze strany těchto celků v poslední době nedošlo a kluby nejsou v jednání. To ale pochopitelně neznamená, že se to nemůže změnit.

Reklama

Že odněkud přiletí nabídka, se tak nějak očekává. ale nechce o Vitíka přijít, její strategií je udržet ho v kádru ještě příští sezonu a teprve za rok řešit případný prodej. Vzhledem k vynikajícím výkonům v uplynulé sezoně však nelze vyloučit ani okamžitý transfer s tím, že český reprezentant zůstane ještě rok na hostování ve Spartě. Nejdůležitější bude, jak velká čísla případná nabídka v sobě bude obsahovat.

Nedávné zranění na Euru, které mohlo transfer zcela stopnout, naštěstí není vážné. „V pátek absolvoval rentgenové vyšetření. Jeho zdravotní stav se zlepšuje. Je to určitě lepší než to, čeho jsme se obávali,“ řekl trenér Brian Priske.