Sparta čeká na Manchester United. Důležité datum, kdy se Kovář dozví verdikt

Matěj Kovář
FOTO: .cz

přijal žádost Sparty o prodloužení hostování brankáře Matěje Kováře (23). Aktuálně Letenští, hráč i jeho agenti čekají na verdikt anglického klubu. „Součástí dohody je deadline, do kterého se United musejí vyjádřit,“ říkají zdroje inFotbal.cz. Tak kdy bude jasno?

„Rozhodnutí podle smlouvy o hostování musí padnout do konce května,“ praví informace, které se podařilo serveru inFotbal.cz ověřit. Manchester United během tohoto měsíce musí jasně říct, zda si Matěje Kováře stáhne zpět do svého týmu, nebo ho ponechá Spartě ještě pro příští sezonu.

S velkou pravděpodobností zůstane Kovář ve Spartě. Zaprvé, United dodnes nedali ani náznakem Kovářovi nebo českému týmu najevo, že by ho brali zpátky. Zadruhé, už loni v létě se kluby gentlemansky dohodly na dvouletém hostování, které ale smluvně podle regulí FIFA nelze podepsat. Tudíž se řeší „jen“ formální stránka věci.

Co Kovář? Chce pokračovat ve Spartě. Je jasnou jedničkou, vyhraje titul a láká ho vidina evropských pohárů, možná i boj o reprezentační nominace.

🟡 Sparta chce udržet vůdce kabiny Pavelku i Čelůstku. Krejčí skončí

🔴 Kuchta: Kluci ani nevěděli, že se Spartou jednám

Tématu se věnoval také isport.cz, který oslovil hráčovu agenturu Sport Invest.

„Pro Manchester jsme připravili podrobnou analýzu končící sezony i predikci následujícího hráčova vývoje v případě setrvání na Letné. Pevně věřím, že finální varianta bude ideálním řešením především pro hráče, ale samozřejmě také oba zainteresované kluby,“ řekl ředitel komunikace Sport Investu Pavel Pillár.