Sparta a její nečekaný tah na přestupovém trhu. Za Durosinmiho nabídla Viktorii Plzeň dva hráče

inFOTBAL.cz, 04. 07. 08:25
AC Sparta Praha
Rafiu Durosinmi
FOTO: fcviktoria.cz

Rafiu Durosinmi (20) je hráčem Viktorie již několik týdnů. Západočeši uplatnili přestupovou opci a z nigerijského útočníka, který na jaře ve Štruncových sadech hostoval z Karviné, udělali vlastního hráče. Všechno ale mohlo být jinak. Do hry se vložila a od Plzně chtěla Durosinmiho získat. Nabídla dva své fotbalisty coby hráčskou kompenzaci.

Reklama

Podle zdrojů inFotbal.cz k tomuto nečekanému tahu došlo několik dní nazpátek a Sparta výměnou za Durosinmiho nabídla obránce Dominika Plechatého (24) a křídelníka Matěje Ryneše (22). Tedy dva hráče, kteří v minulé sezoně hostovali jinde.

Odpověď Plzně? Jednoznačně zamítavá.

Klubový šéf Adolf Šádek si uvědomuje, že i když získal Durosinmiho za celkem slušnou částku, v zákulisí se spekuluje o 15 až 20 milionech korun, drží v něm potenciálně velký poklad. Jestliže se Nigerijci povede nadcházející sezona, může v blízké budoucnosti odejít za daleko větší ranec.

Výsledek je ten, že Durosinmi bude jedničkou v plzeňském útoku a Plechatý zamíří znovu do Slovanu . Dnes se severočeským týmem podle informací inFotbal.cz začne trénovat díky povolení Sparty a v nejbližších dnech se vyřeší forma jeho působení.

Reklama

Ryneš by mohl dostat šanci v přípravě a zůstat v letenském kádru pro příští sezonu. Rozhodnou následující týdny.

Do útoku musí Sparta shánět posilu jinde, protože se očekává, že v nejbližší době dojde na další jednání s Borussií ohledně Tomáše Čvančary (22). Dlouhodobě se spekuluje třeba o libereckém duu Ľubomír Tupta (25) – Victor Olatunji (23).