Sparta a její nečekaný tah na přestupovém trhu. Za Durosinmiho nabídla Viktorii Plzeň dva hráče

Potvrzeno. Durosinmi se upsal Viktorii Plzeň do roku 2026

Rafiu Durosinmi
FOTO: fcviktoria.cz

Byla to hotová věc, teď je oficiální. Útočník Rafiu Durosinmi (20) je definitivně hráčem Viktorie , která na něj s koncem hostování uplatnila opci a vykoupila ho z Karviné za částku okolo 15 milionů korun. Některé zdroje uvádějí až 20 milionů. Oficiálně sumu kluby nekomentují. Durosinmi podepsal tříletý kontrakt do 30. června 2026.

Pokračovat

Viktoria Plzeň uplatnila přestupovou opci na Durosinmiho

Útočník Rafiu Durosinmi (20) přestupuje natrvalo do Viktorie , informuje novinář Sportu Jonáš Bartoš. Západočeši na nigerijského útočníka, kterého v zimě získali na hostování z druholigové Karviné, uplatnili opci. Původní informace z přelomu roku hovořily o tom, že v případě této aktivace vyinkasuje kolem 15 milionů korun. Je ale možné, že se Plzni podařilo vyjednat nižší částku s tím, že rozdíl vykompenzují výkonnostní bonusy a klauzule z případného dalšího prodeje.

Potvrzeno. Plzeň posílila útok o nigerijského útočníka Durosinmiho z Karviné

min https
FOTO: fcviktoria.cz

Hotovo, podepsáno. Viktoria posiluje útok a po příchodu Matěje Vydry přivádí nigerijského útočníka z druholigové Karviné. Dvacetiletý Rafiu Adekunle Durosinmi zamířil do Štruncových sadů na půlroční hostování s opcí. O zájmu Plzně informoval inFOTBAL.cz poprvé už 8. prosince. Durosinmi odehrál v Karviné na podzim 19 zápasů včetně pohárových, ve kterých vstřelil 7 gólů.

„Jde o talentovaného hráče, který má výborné rychlostní, výškové i věkové parametry pro to, aby udělal další posun v kariéře a já věřím, že tento krok může udělat právě u nás,“ řekl sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář na oficiálním webu.

„Jsem šťastný, že jsem dostal takovou šanci. Sledoval jsem zápasy Viktorie v Lize mistrů, je to opravdu velký tým a já musím udělat maximum pro to, abych se dokázal prosadit,“ doplnil Durosinmi.

Jednání o přestupu ještě zintenzivnila poté, co se zranil Jan Kliment. Přestupní částku za potenciální opci kluby oficiálně nekomentují, podle zdrojů se ale může vyšplhat na sumu kolem 15 milionů korun a údajně může v dalších letech ještě růst s dalšími bonusy. O Durosinmiho projevila zájem také , ale s Karvinou se nedohodla na ceně.

Plzeň padá? Slavia vede v bitvě o útočníka Chytila z Olomouce

Mojmír Chytil má blíže k přestupu do pražské Slavie. Ačkoli se na útočníka Sigmy Olomouc intenzivně poptával i šéf Viktorie Adolf Šádek, prý neuspěl.

„Vyhrál konkurent z Vršovic,“ píše server iSport.cz s tím, že navíc „sportovní manažer Olomouce Ladislav Minář teď není vzhledem k Chytilově kontraktu s platností do 31. prosince 2023 při schůzkách s agenty a managementem SKS ve výhodě. Spíš trochu v koutě“.

Stejný server také připomíná zájem Slavie o Ladislava Almásiho () a Rafia Durosinmiho ().