Plzeňský Durosinmi odmítne Brighton, preferuje přestup do Eintrachtu Frankfurt

inFOTBAL.cz, 18. 11. 07:55
FC Viktoria Plzeň
Rafiu Durosinmi
FOTO: fcviktoria.cz

Útočník Viktorie Rafiu Durosinmi (20) je přestupovým cílem také pro anglický . Podle britského deníku Mail tam ale nepřestoupí, protože se chce přestěhovat do Bundesligy, kde ho lanaří . Jak napsal portál inFotbal.cz, německý klub si kvůli současnému zranění vyžádal od Plzně lékařskou zprávu a začalo se jednat o ceně.

První neformální nabídka narostla na 9 milionů eur (220 milionů korun) včetně bonusů, v další fázi by se mohla dostat přes 10 milionů eur (245 milionů korun).

Stejně jako Frankfurt sledoval Durosinmiho i zmíněný Brighton. „Technicky zdatný Nigerijec zaujal svými výkony, během kterých předvedl své dovednosti, atletické schopnosti a rozmanité zakončení,“ píše Mail s tím, že anglický klub vždy sleduje perspektivu a také musí myslet na to, že plno zájemců stojí řadu na jeho současného forvarda Evana Fergusona (19).

S Plzní byl v kontaktu ohledně Durosinmiho také Wolfsburg. Skautovat ho měl i , protože v zimním přestupovém okně očekává nabídky na svého současného nejlepšího střelce Serhoua Guirassyho (27).

„Durosinmi se však rozhodl pro přestup do Eintrachtu Frankfurt. Věří, že stejně jako v případě francouzské hvězdy Randala Kola Muaniho (24), dnes útočníka , by mu mohl poskytnout platformu pro další posun v kariéře,“ dodal britský list a přirovnal Durosinmiho styl k bývalým útočníkům Arsenalu Nwankwu Kanuovi a Emmanuelu Adebayorovi.