Slavia dala Lingrovi maximální nabídku. Svolení odejít ode mě nemá, řekl Trpišovský

inFOTBAL.cz, 24. 07. 08:41
SK Slavia Praha
Ondřej Lingr
FOTO: TV

Na konci minulé sezony se řešilo, kdy a kam Ondřej Lingr (24) odejde. Velký zájem měl Panathinaikos, který si ale nakonec vybral jiné hráče. Momentální stav je takový, že český záložník stále nedostal oficiální nabídku, která by splňovala požadavky jeho i Slavie. A tak je možné, že zůstane v Edenu.

Reklama

Předseda klubu Jaroslav Tvrdík v pátek řekl, že Lingr je jediným hráčem, který má svolení odejít v případě adekvátní nabídky. Trenér Jindřich Trpišovský se v neděli usmíval, že on tohle svolení hráči nedal.

„A pokud prodlouží smlouvu, společně to oslavíme,“ řekl kouč. „Ondra hrál proti Hradci Králové (2:0) skvěle, energicky, přesně tak, jak ho máme rádi. Patřil k nejlepším a doufám, že ve Slavii zůstane.“

„Sešívaní“ předložili Lingrovi před více než měsícem návrh nové smlouvy na horní hranici toho, co mu chtějí a mohou nabídnout v rámci nové platové struktury. A vzhledem k tomu, že dosud neobdrželi žádnou „adekvátní nabídku“ na přestup, je možné, že brzy dojde k podpisu.

Zbývají však dvě otázky: jak dlouho chtějí Lingr a Slavia čekat na nabídku ze zahraničí? A co se stane, když Lingr smlouvu neprodlouží a letos v létě neodejde? Pak by hrozil stejný scénář jako v případě Petera Olayinky (27). Od ledna by mohl začít vyjednávat o přestupu s jakýmkoli zájemcem a od 1. července 2024 do jeho týmu přestoupit zadarmo bez finanční kompenzace pro Slavii.

Reklama