Jurásek má dvě nabídky, přiznal šéf Slavie Tvrdík. Chtějí ho v Itálii a Německu

inFOTBAL.cz, 21. 07. 15:50
SK Slavia Praha
Matěj Jurásek
FOTO: TV

Talentovaný Matěj Jurásek (19) sice prodloužil se Slavií smlouvu do roku 2027, ale také obdržel dvě nabídky na přestup. Pohybují se kolem 8 milionů eur (192 milionů korun) – a „sešívaní“ zatím obě odmítají. Řekl to klubový šéf Jaroslav Tvrdík.

Reklama

„Hráč má výrazně větší potenciál. Nepředpokládáme, že bychom ze základní sestavy prodávali další hráče. Jedinou výjimkou je Ondřej Lingr (24), který má svolení odejít, pokud na něj přijde adekvátní nabídka,“ prohlásil Tvrdík na tiskové konferenci před startem ligy.

Obě nabídky na Juráska dorazily podle informací inFotbal.cz z prestižních soutěží a Bundesligy. Včera jsme informovali o velkém zájmu FC Turín a dvou německých klubů.

Zájem byl také o nejlepšího střelce Václava Jurečku (29), ale zůstává v kádru Slavie. „Odolali jsme nabídkám na mnohem větší výprodej. Naší ambicí je mít silný tým a dostat do Edenu základní skupinu Evropské ligy,“ vysvětlil Tvrdík.

Naopak intenzivně se řeší odchod Srdjana Plavšiče (27).

Reklama

„Preferujeme, aby přestoupil. Registrujeme zájem slovenského mistra (Slovan Bratislava), polského mistra (Raków) a klubu z . Jeho agent má souhlas přestup řešit. Když to nedopadne, evidujeme zájem Baníku o další hostování,“ dodal Tvrdík.

Co příchody? S žádnými se nepočítá, trenér Jindřich Trpišovský by chtěl posílit jediný post levého obránce, ale toho se nedaří najít. Jediný vytipovaný nejmenovaný hráč v Norsku je finančně nedostupný.