Šilhavý postoupil na EURO, ale oznámil rezignaci. Končíme, zavelel

inFOTBAL.cz, 20. 11. 23:06
Česko
Jaroslav Šilhavý
FOTO: depositphotos.com

Česká postoupila na mistrovství Evropy, ale trenér Jaroslav Šilhavý a celý trenérský tým se rozhodl nepokračovat ve svých funkcích.

„Přestože máme radost, před zápasem jsme se rozhodli, že pokračovat nebudeme. Mluvil jsem teď s (předsedou FAČR) Petrem Fouskem, tomu jsem to oznámil,“ šokoval Šilhavý v pozápasovém rozhovoru pro ČT Sport.

„Někdy jsem ten tlak nechápal, i tohle vedlo k našemu rozhodnutí. Klukům ale děkuji za přístup po všech těch událostech v posledních dnech. Cíl jsme splnili,“ dodal Šilhavý.

Asi tušil, že se konec blíží tak či tak. Už před posledním kvalifikačním zápasem zápasem se v zákulisí šuškalo, že zbyl jediný člen Výkonného výboru FAČR, který by hlasoval pro setrvání současného trenérského štábu. Olomoucká diskotéka měla být poslední kapkou pro většinu, aby zvedla ruku pro změnu.

Fousek poděkoval Šilhavému za odvedené služby v posledních pěti letech a vyjmenoval všechny jeho úspěchy: „Přivedl mužstvo na evropský šampionát, za to je mu potřeba poděkovat.“

Co teď? Bude se řešit nový kouč. V úterý zasedne fotbalová vláda a začne vybírat z dostupných jmen. „Jestli budeme mít v úterý nového trenéra? To nepředpokládám,“ řekl Fousek.

Rozhodnout by se ale mohlo o konkrétních variantách, o kterých asociace v dalších dnech či týdnech začne jednat.