Šilhavý nedokázal odpovědět, jestli chce dál trénovat národní tým

Jiří Novák, 15. 10. 20:59
Česko
Jaroslav Šilhavý
FOTO: depositphotos.com

Česká fotbalová má za sebou vítězné utkání v kvalifikaci na evropský šampionát proti Faerským ostrovům (1:0). Po utkání se Jaroslav Šilhavý, trenér národního výběru, spíše vyhýbavě vyjádřil ke svému dalšímu pokračování.

„Jak už jsem říkal, v týdnu se sejdou a rozhodnou o mojí budoucnosti,“ odpověděl Šilhavý na otázku ohledně zasedání výkonného výboru v rozhovoru pro ČT Sport. Na tiskové konferenci bylo následně doplněno, že i sám trenér bude na schůzi pozván.

Dotaz ohledně další motivace a chuti do dalšího trénování českého národního týmu ale neměl od Šilhavého jednoznačnou odpověď. „Vyčkám na rozhodnutí, jsem připraven na všechno. Samozřejmě mám smlouvu a do doby, dokud výkonný výbor neřekne, že končím, tak musím mužstvo připravovat. Uvidíme potom, co bude,“ řekl 61letý kouč.

Své pocity pak Šilhavý na tiskové konferenci rozvinul o něco více. „Příjemné to není, nechtěl bych hazardovat s pozicí, kterou teď zastávám. Je to nejvíc, co v českém fotbale jde. V momentě, kdy výkonný výbor rozhodne, že odcházím, tak odejdu.“ Trenér se zároveň vyjádřil k podpoře od kapitána Tomáše Součka (28). „Je důležité, když vám věří hráči a kabina.“