Šilhavý komentoval párty reprezentantů. Součkovi o pařbě neřekli

Jiří Novák, 19. 11. 17:15
Česko
Jaroslav Šilhavý

Trenér Jaroslav Šilhavý, kapitán Tomáš Souček (28) a manažer Tomáš Pešír se vyjádřili ke skandálu, kvůli kterému nakonec byli z reprezentačního mančaftu vyřazeni tři hráči – Jan Kuchta (26), Jakub Brabec (31) a Vladimír Coufal (31). „Pro mě velké zklamání a velká komplikace,“ řekl kouč Šilhavý.

O noční akci, během které „pařili“ zmínění reprezentanti do ranních hodin v olomouckém nočním klubu, se vedení národního celku dozvědělo v neděli dopoledne. „Nejužší vedení se sešlo, řešili jsme, jak tu situaci posuneme dál. Došli jsme k závěru, které jsme prezentovali v oficiálním prohlášení,“ komentoval rozhodnutí manažer Pešír.

Kapitán Tomáš Souček o celé akci podle svých slov nevěděl. „Dozvěděl jsem se to ráno, když jsme všichni měli přijít do místnosti a řešit interní věci. Pak jsem se to dozvěděl i od kluků,“ řekl 28letý hráč United.

„Všechny nás to mrzí. Mě jako kapitána hodně. Ale taky všechny hráče, ty tři to mrzí o to víc, protože všichni tři měli pro reprezentaci veliký přínos. Je to nešťastná situace pro nás pro všechny, ale nakonec je to největší potrestání pro ně, protože tu chtěli být s námi,“ dodal Souček.

„Pro mě je to velké zklamání a komplikace. Ani to nešlo udělat jinak. Hráči se omluvili a opustili sraz. Věřím, že to neovlivní naší přípravu na zítřejší důležitý zápas,“ přidal svůj pohled trenér týmu Jaroslav Šilhavý. Ten ale podle svých slov věří, že má dostatek kvalitních hráčů, kteří zmiňovanou trojici nahradí.

Hráči se za svůj zkrat omluvili, to je ale podle Šilhavého málo. „Uvědomili si, co udělali, hrozně je to mrzelo, ale už se stalo a musí za to nést následky,“ má jasno 61letý kouč.

Manažer Pešír byla dotázán, zda z celé kauzy vyvodí i nějakou osobní zodpovědnost. Jistou zodpovědnost prý cítí, ale na otázku o svých dalších krocích neodpověděl. „Neděláme to tak, že bychom chodili ve 22:00 po pokojích a zhasínali hráčům světla,“ poznamenal Pešír.