Šilhavý bude odvolán asi až příští týden, u reprezentace ho může nahradit Hašek

Jiří Novák, 13. 10. 09:47
Česko
Jaroslav Šilhavý a Ivan Hašek

Vedení českého fotbalu bude příští týden řešit pozici trenéra Jaroslava Šilhavého, v neděli by měl ještě odkoučovat svůj poslední zápas s Faerskými ostrovy. V zákulisí se spekuluje, že bude pravděpodobně z funkce odvolán a na jeho místo se rýsují první favorité. Jedním z nich je podle informací inFotbal.cz Ivan Hašek, který už chvíli na lavičce národního týmu stál, když se stal předsedou FAČR.

Předseda fotbalové asociace Petr Fousek již rozeslal členům výkonného výboru zprávu, že naplánuje na příští týden mimořádné zasedání. Hlavním bodem k diskuzi bude právě Šilhavý.

„Řeší se to,“ potvrzují strahovské zdroje inFotbal.cz zatím bez jasného výsledku.

Jeden scénář už je ale přece jen na stole: Šilhavý bude odvolán, čímž mu bude vyplacena tučná milionová odměna, a na jeho místo se nainstaluje Ivan Hašek.

Musejí se však potkat představy všech hlavních aktérů, v dalších hodinách se o tom bude jednat. Připravuje se seznam více trenérských kandidátů.

Bezprostředně po zápase v Albánii (0:3) Šilhavý řekl, že „se situace bude řešit, ale že neví, s čím přijde vedení“. Fotbalová asociace chce nejdříve porazit Faerské ostrovy, až potom se věnovat trenérské otázce.