Šest zápasů a dost. Santos už není trenérem polské reprezentace

Jiří Novák, 13. 09. 17:52
polsko

Fernando Santos
FOTO: depositphotos.com

Smlouvu měl podepsanou do roku 2026, portugalský trenér Fernando Santos ale u polské skončil už po necelých devíti měsících. Kouč, který dovedl výběr své rodné země k titulu na EURO 2016, zůstal daleko za očekáváním a s Polskem se rozloučil.

Santosův odchod je přímým důsledkem katastrofálních výsledků polského výběru v kvalifikaci na evropský šampionát, který se uskuteční příští rok v Německu.

Ve skupině s Českou republikou, Albánií, Moldavskem a Faerskými ostrovy získali Poláci v pěti zápasech pouhých šest bodů. Vyhráli nad Albánií (1:0) a Faerskými ostrovy (2:0), ale prohráli venku s Českou republikou (1:3), Moldavskem (2:3) a již jednou zmiňovanou Albánií (0:2).

Osud trenéra Santose zpečetila právě porážka s Albánií 0:2, Poláci kvůli ní prakticky ztratili šanci na přímý postup na evropský šampionát.

„I když končíme naši spolupráci, jsem vděčný, že jsem vedl polskou reprezentaci, a přeji jen to nejlepší Polsku a jeho lidem, kteří mě tak dobře přivítali, když jsem tu žil,“ řekl Fernando Santos.