Priske zřejmě přijde o asistenta. Sparta zvažuje, že její béčko povede Loučka

inFOTBAL.cz, 20. 11. 08:09
AC Sparta Praha
Luboš Loučka
FOTO: sparta.cz

Brian Priske se pravděpodobně bude muset ve Spartě obejít bez jednoho ze svých asistentů. Letenský klub zvažuje, že Luboš Loučka od zimní přestávky převezme B-tým v roli hlavního kouče. Podle informací inFotbal.cz má jít o jeden ze scénářů, které momentálně sportovní vedení Sparty zvažuje.

K první změně v rezervním týmu došlo na konci října, kdy český mistr kvůli neuspokojivým výsledkům odvolal trenéra Petra Janouška. „Tým, který představuje klíčové propojení mezi mládežnickou akademií a dospělým fotbalem, je v druholigové tabulce aktuálně na posledním místě,“ stálo v prohlášení. O dva týdny dříve skončil i Lukáš Vácha.

Mužstvo převzal dočasně dosavadní asistent Tim Sparv – a probudil ho. Vyhrál ve Vlašimi 1:0, doma porazil 2:1. Za normálních okolností bychom očekávali, že bude pokračovat. Finský kouč si ale dokončuje trenérskou UEFA A licenci, a proto jsou ve hře jiné scénáře.

Prvním a aktuálně nejvíce pravděpodobným je zmíněný přesun Luboše Loučky od asistenta trenéra prvního týmu do funkce hlavního trenéra béčka. Zatímco Sparv by nahradil Loučku v realizačním týmu Briana Priskeho.

V zákulisí padala i jiná jména, nepotvrzené informace hovořily třeba o spojení sparťanské rezervy s Davidem Horejšem, bývalým šéfem lavičky Jablonce či Českých Budějovic. Ten má blízko k Tomáši Sivokovi, pravé ruce sportovního ředitele Tomáše Rosického.

S příchodem nového kouče se také začalo spekulovat, zda se nevrátí k B-týmu Sparty Lukáš Vácha. Jeho návrat je ale v tuto chvíli spíše nepravděpodobný.