Pozice dvojky v Kölnu a smlouva na rok. Zbývá Vaclíkovo ANO. Bude hotovo o víkendu?

inFOTBAL.cz, 28. 07. 06:59
1. FC Köln
Tomáš Vaclík
FOTO: FAČR

Český gólman Tomáš Vaclík (34) je v intenzivním kontaktu s německým klubem 1. FC . Obdržel velice konkrétní nabídku, o které jako první ve středu informoval inFotbal.cz, a brzy se má rozhodnout, zda ji vezme.

Reklama

Jaké jsou konkrétní body spolupráce?

▶️ Jasná role brankářské dvojky, která bude krýt záda jedničce Marvinu Schwäbemu (28) a bude připravena v případě potřeby zasáhnout do hry.

▶️ Smlouva na jednu sezonu do 30. června 2024, déle zřejmě ne, ale to je předmětem vyjednávání, protože se za rok vrátí z hostování talentovaný Jonas Urbig (19, Fürth).

„Kolín je s Vaclíkem v kontaktu a doufá v jeho angažmá. Vše by se mohlo odehrát velmi rychle, jasno by mohlo být již tento víkend,“ potvrdil informace inFotbalu také německý deník Bild.

Nabídek a různých oťukávání je ale víc. Jde o to, jak moc trpělivý Vaclík chce být při čekání na tu „správnou“. Příští rok je EURO a jako dvojka by mohl ztratit své místo v českém národním týmu. Nové angažmá navíc musí vyhovovat nejen po fotbalové stránce.

„Jsme v kontaktu s kluby, domlouváme se a vybíráme, co bude pro nás pro všechny, tedy pro mě a pro celou rodinu, nejlepší. Momentálně je jedna konkrétní nabídka na stole, kterou probíráme zleva i zprava, i třeba kvůli škole a dětem. Už se nerozhoduji pouze za sebe, ale je potřeba, aby více věcí do sebe zapadlo,“ řekl nedávno Vaclík pro server tn.cz, aniž by klub jmenoval.

Podle všeho ale mluvil právě o Kölnu. A ten potřebuje rozhodnutí co nejdříve, aby se případně poohlédl po jiných variantách.

Reklama