Vaclík má nabídku z Bundesligy. Ale „něco“ tomu chybí, aby ihned kývnul

inFOTBAL.cz, 26. 07. 21:45
1. FC Köln
Tomáš Vaclík

U reprezentačního gólmana Tomáše Vaclíka (34) se shromažďuje několik nabídek. Jedna velice konkrétní přistála podle informací inFotbal.cz z Bundesligy, kde o něj projevil zájem 1. FC , v minulé sezoně jedenáctý tým tabulky.

Reklama

Tato „německá varianta“ má však jeden velký háček. Kolín nad Rýnem měl Vaclíkovi jasně říct, že by do týmu přišel v roli dvojky.

Gólmanskou jedničkou je Marvin Schwäbe (28), a ten v minulé sezoně odchytal 42 zápasů. Před měsícem navíc prodloužil smlouvu do roku 2027 a výkonný ředitel Christian Keller řekl, že „Schwäbe hraje klíčovou roli pro dosažení dalších sportovních cílů“.

Vaclík proto silně zvažuje, zda tuto bundesligovou nabídku vzít, a pravděpodobně bude ještě chvíli čekat na lepší příležitost. Po ukončení půlročního angažmá v anglickém Huddersfieldu je momentálně volným hráčem. Před třemi týdny odmítl nabídku Slovanu Bratislava.

V Bundeslize působí také další dva čeští brankáři Jiří Pavlenka (31, ) a Tomáš Koubek (30, ). S hráči do pole hraje v německé nejvyšší soutěži v tuto chvíli devět českých fotbalistů.

Reklama

AKTUALIZOVÁNO 27. 7. 22:15 Německý deník Bild píše, že jednání mezi Kölnem a Tomášem Vaclíkem (34) významně pokročila a během víkendu by mohla být završena dohodou.