Potvrzeno! Přikryl se na rok upsal Wartě Poznaň

Petr Ficker, 22. 09. 21:46
FOTO: wartapoznan.pl
FOTO: wartapoznan.pl

Informace inFotbal.cz z předchozích dní se potvrdily. Český záložník Tomáš Přikryl (31) se po konci smlouvy v Jagiellonii Bialystok dohodl na angažmá ve Wartě Poznaň. S klubem podepsal kontrakt do června 2024 s opcí na další rok. Celek z jednoho největších polských měst se aktuálně pohybuje na na 11. příčce Ekstraklasy.

„Ještě před několika měsíci by přivedení takového hráče pravděpodobně zůstalo jen na seznamu přání. Tomáš je fotbalista velkých kvalit, ale byl prostě mimo náš dosah,“ pronesl sportovní manažer klubu Rafal Grodzicki. „Nyní se situace změnila a naše plány pozměnila nedávná zranění důležitých hráčů. A tak přestože se zdálo, že kádr je uzavřený, začali jsme s Tomášem jednat a jsem rád, že jsme se dohodli.“

Jak psal inFotbal už v červenci, v létě měl Přikryl nabídky z české ligy. Zájem o jeho služby projevily Olomouc a Slovácko, oba kluby však odmítl.

„Z návratu do Ekstraklasy mám dobrý pocit, protože se mi zde hrálo dobře: liga je na vysoké úrovni, jsou tu velmi pěkné stadiony, celé prostředí, pozornost médií a kvalita hráčů. Doufám, že to bude úspěšné období pro mě i pro můj nový tým,“ řekl Přikryl po podpisu smlouvy.

Bývalý hráč Olomouce, Sparty, Dukly či Mladé Boleslavi působí v polské lize od léta 2019, kdy podepsal jako volný hráč smlouvu v Jagiellonii Bialystok. Na východě Polska odehrál 111 zápasů, vstřelil 11 branek a na dalších 18 přihrál.

Po odchodu Martina Pospíšila do Olomouce tak jediným českým zástupcem v kádru Jagiellonie zůstal záložník Michal Sáček (27).