Potvrzeno! „Mafián“ Preciado podepsal na Spartě víceletý kontrakt

Petr Ficker, 04. 09. 10:35
AC Sparta Praha

Angelo Preciado
FOTO: sparta.cz

Informace z předešlého týdne se potvrdily. Ekvádorský krajní obránce Angelo Preciado (25) přestoupil z belgického Genku do Sparty, kde podepsal víceletý kontrakt.

Zdroje ekvádorského novináře Césara Luise Merla uvádí, že přestupová částka by měla být 2,5 milionu eur a dalších 500 tisíc eur se ukrývá v bonusech.

„Máme radost, že se nám podařilo příchod Angela dotáhnout. Těší nás, že si z možností, které měl, vybral právě Spartu,“ řekl pro klubové stránky sportovní ředitel AC Praha Tomáš Rosický.

„Angelo je reprezentant své země v ideálním věku. Má zkušenosti například i z posledního mistrovství světa, na kterém odehrál všechny zápasy Ekvádoru v základní sestavě. Nastupoval i v belgické lize, což je kvalitní soutěž. Je zvyklý na různé herní systémy, dobře zapadne do našeho stylu hry, zkvalitní náš kádr. Všichni v klubu se těšíme, až se po splnění reprezentačních povinností připojí k týmu,“ doplňuje Rosický.

Ekvádorský reprezentant má za sebou i mistrovství světa v Kataru, přišel do Evropy v lednu 2021, když za něj Genk poslal do Independiente 3 miliony eur. Současná hodnota je podle serveru Transfermarkt 3,3 miliony eur.

Za odehrál 25letý Preciado 70 zápasů a připsal si 7 asistencí. V tomto ročníku však odehrál pouhých 62 minut v Jupiler Pro League a v posledních dvou soutěžních zápasech pouze seděl mezi náhradníky.

Na Letné vytvoří konkurenci na pravé straně pro Tomáše Wiesnera (2+1) a Jana Mejdra (0+0), kteří se na začátku sezony dělí o pozici pravého wingbacka.