Fotbalisté Viktorie Plzeň zakončili své působení v ligové fázi Evropské ligy vítězstvím na půdě švýcarské Basileje 1:0. Cenná výhra znamená, že český klub během osmi utkání ani jednou nepoznal hořkost porážky. Bilanci tří vítězství a pěti remíz pečetil rozhodující brankou talentovaný Jiří Maxim Panoš (18).
Osmnáctiletý fotbalista se navíc prosadil poprvé za dlouhých 17 měsíců. „Ty kráso, to už je dlouhá doba, takže o to víc si toho vážím a doufám, že na to navážu,“ řekl Panoš v rozhovoru pro Nova Sport
„Ale před zápasem jsem na to myslel, protože jsem rád, že jsem dostal šanci od začátku. Tohle je nejlepší způsob, jak ji splatit, a jsem rád, že to tam spadlo,“ pokračoval nadšený střelec rozhodujícího gólu.
V základní sestavě Viktorie se po dlouhé zranění v soutěžním utkání objevil poprvé od srpna loňského roku. Přesto před zápasem působil sebevědomě a přál si, aby o sobě v tomto utkání opět dal vědět.
„Přál jsem si to. Vždycky před zápasem říkám, že nemám důvod si nevěřit. Vím, že pro to dělám maximum. Pokaždé se hrozně těším a chci ukázat, co umím. A když jsem na stadionu viděl své rodiče, byla to moje největší motivace.“
Po vstřelené brance ukazoval na svoje příjmení. „Celkově to nic konkrétního znamenat nemělo. Asi jen to, že jsem dlouho chyběl a takový vzkaz, že jsem zpátky,“ dodal Panoš.
Plzeň je jediným klubem, který první část Evropské ligy uzavře bez jediné prohry. Takovou bilancí se nemohou pyšnit ani kluby z přední části tabulky.
Chance Liga




































































