Španělsko

Přehled změn u národního týmu Španělsko.

Busquets ukončil reprezentační kariéru. Co angažmá v Barceloně?

Sergio Busquets oficiálně oznámil, že zápasy na mistrovství světa byly jeho poslední v dresu španělského národního týmu. Nyní se zkušený záložník rozhoduje také o dalším kroku v klubové kariéře. Reálně zvažuje odejít z Barcelony a přijmout nabídku Interu Miami z americké MLS.

Španělům vadily Enriqueho noční streamy na Twitchi během MS

Odchod Luíse Enriqueho (52) na lavičce španělské zpečetilo vyřazení v osmifinále MS s Marokem na penalty. Ale vůbec mu nepomohl ani jeho koníček. Na šampionátu se řešily jeho noční hodinové streamy na Twitchi, kde komentoval zápasy a různá další témata, na které se ho ptali fanoušci v chatu.

Španělsku to vadilo. Nejenže obešel tradiční média, ale hlavně i tiskového mluvčího národního týmu. Komentoval totiž i takové věci, které by komunikační tým rád interpretoval trochu jinak nebo možná vůbec.

Enrique

Nicméně prezident Španělské fotbalové federace (RFEF) Luís Rubiales dnes popřel, že by to byl hlavní důvod Enriqueho konce. Řekl to při představení nového kouče Luíse de la Fuenteho.

„Enriqueho konec nemá nic společného s Twitchem, chtěli jsme zahájit nový projekt. To jsme řekli i Enriquemu. V tomto duchu naše konverzace probíhala, že jeden projekt končí a jiný začíná. Možné prodloužení smlouvy jsme ani nediskutovali.“

Luis Enrique končí na lavičce španělské reprezentace

Trenér Luis Enrique opouští španělskou reprezentaci, potvrdilo vedení španělské asociace. Po interní schůzce se obě strany domluvili na ukončení spolupráce. Enrique se nyní chce vrátit zpět ke klubovému fotbalu. Na lavičce národního týmu Španělska ho nahradí Luis de la Fuente, dosavadní kouč reprezentačního výběru do 21 let.