Francie

Přehled změn u národního týmu Francie.

Renard by mohl trénovat ženskou reprezentaci Francie

Hervé Renard, současný trenér národního týmu Saúdské Arábie, kterou vedl i během mistrovství světa v Kataru, by mohl být jmenován novým koučem francouzského ženského týmu. Se Saúdy má však smlouvu do roku 2027. L’Equipe

EuM7zQwXAAYZrn

Lloris oznámil konec reprezentační kariéry

Francouzský brankář Hugo Lloris (36) oznámil odchod z mezinárodního fotbalu a ukončil reprezentační kariéru. Finálový zápas na mistrovství světa v Kataru byl jeho poslední.

Trenér Deschamps povede francouzskou reprezentaci do roku 2026

Podepsáno. Kouč Didier Deschamps (54) zůstává na lavičce národního týmu . S vedení svazu se dohodl na prodloužení smlouvy do roku 2026.

Před mistrovstvím světa v Kataru se spekulovalo o tom, že by ho ve funkci mohl nahradit Zinedine Zidane, ale po postupu do finále bylo jasné, že si Deschamps svůj post udrží. Francii trénuje od roku 2012 a dovedl Les Blues na pět velkých turnajů, v roce 2018 mistrovství světa se svými svěřenci vyhrál.

3m
12. 12. 11:13
Francie

Deschamps zůstane trenérem Francie až do mistrovství Evropy 2024

Didier Deschamps neskončí na lavičce francouzské po mistrovství světa, jak se původně předpokládalo, píše francouzský deník Le Parisien.

Trenérova role byla před šampionátem v Kataru zpochybňována a spekulovalo se, že ho nahradí Zinedine Zidane. Postupem přes Anglii do semifinále MS mu ale Francouzská asociace podle zmíněného listu automaticky prodloužila smlouvu do roku 2024. Oficiálně zpráva nebyla zatím potvrzena.

Pages: 12