Anglie

Přehled změn u národního týmu Anglie.

Southgate se rozhodl zůstat. Anglii povede do mistrovství Evropy 2024

Gareth Southgate se rozhodl zůstat trenérem , píše deník Telegraph. Ačkoli se oficiální oznámení o jeho budoucnosti očekává až v novém roce, 52letý kouč chce údajně dotáhnout svou smlouvu, která vyprší po mistrovství Evropy v létě 2024.

Howe vylučuje možnost, že by vzal anglickou reprezentaci

Eddie Howe se distancoval od možnosti, že by mohl nahradit Garetha Southgatea ve funkci trenéra anglické . „Doufám, že Gareth bude pokračovat ve skvělé práci, kterou odvedl. To je mé přání pro něj. Soustředím se pouze na .“

Tuchel chce anglický job v případě, že Southgate po MS skončí

Thomas Tuchel chce trénovat anglickou reprezentaci. Pokud současný kouč Gareth Southgate opustí lavičku, začne se německý trenér o tento post aktivně ucházet. „Jenže Fotbalová asociace (FA) si zoufale přeje, aby Southgate zůstal ve funkci i přes porážku ve čtvrtfinále MS s Francií,“ píše deník The Sun.

Southgate si hodlá vzít nějaký čas na definitivní rozhodnutí o své budoucnosti, jeho současná smlouva platí do konce roku 2024. Navíc, i pokud by se rozhodl skončit, neměl by bývalý kouč Tuchel šanci. FA by prý dala přednost kandidátovi z Británie. V takovém případě by v úvahu připadali Graham Potter, Brendan Rodgers a Eddie Howe.

A pokud bychom se řídili čistě jen podle kurzů sázkových kanceláří, tak je největší favorit Mauricio Pochettino, i když nejde o Brita.

Thomas Tuchel 2