Manchester City „zamkne“ Haalanda. Z nové smlouvy odstraní snižující se výstupní klauzuli

inFOTBAL.cz, 11. 10. 07:51
Manchester City
Erling Haaland
FOTO: depositphotos.com

připravuje pro Erlinga Haalanda (23) novou smlouvu, a ta upraví klíčové podmínky jejich dlouhodobé spolupráce. Podle zdrojů deníku Gazzetta dello Sport bude odstraněna výstupní klauzule ve výši 200 milionů eur, která navíc každým rokem klesá na 175 a 150 milionů eur.

Vyjmutím této klauzule se z pohledu City sníží riziko Haalandova odchodu do Realu Madrid a jeho 44 gólů ve 43 zápasech v . Vyjednávat o nových podmínkách se bude následující tři měsíce. Jejich součástí bude také navýšení základního platu a bonusů a prodloužení délky kontraktu o rok do 30. června 2028.

„Ve správný okamžik si promluvíme o jeho budoucnosti v našem klubu, ale rádi bychom, aby zůstal hodně dlouho. Během tohoto roku by to mohlo nabrat na obrátkách, ale zatím neproběhlo nic formálního,“ řekl nedávno klubový zdroj britského deníku Telegraph.

Haaland se nechal slyšet, že „zatím je dost času novou smlouvu prodiskutovat a dohodnout se“.

„Jak dlouho mi ta současná ještě poběží? Tři roky a deset měsíců? Takže máme spoustu času… Ale neřekl jsem, že tu zůstanu dlouho. O tom se teď nedá takhle přemýšlet, ani to nemohu vědět. Myslím jen na další zápas. Ale kdybych zůstal v Anglii dalších 15 let? Proč ne?“ doplnil Haaland.

Rozhodující pro City však není délka, ale odstranění zmíněné výstupní klauzule.