Kuchta může odejít. Sparta registruje zájem Midtjyllandu

inFOTBAL.cz, 25. 08. 21:28
AC Sparta Praha

Jan Kuchta
FOTO: sparta.cz

Prodá Jana Kuchtu (26)? Může to být blesková akce těsně před uzavřením letního přestupového okna. Reprezentační útočník je podle informací inFotbal.cz na radaru dánského Midtjyllandu, který chce po Adamu Gabrielovi (22) přivést do svého kádru dalšího českého fotbalistu.

Není to tak, že by ho pouze sledovali. Midtjylland má konkrétní zájem, zjišťuje si o Kuchtovi informace, dotazuje se. „Reálně ho řeší a je dokonce mírně optimistický, že se může se Spartou dohodnout,“ říkají zdroje portálu inFotbal.cz s tím, že i po Gabrielově prodeji zůstává linka Letná – Midtjylland stále aktivní.

Zatím není potvrzené, zda už na Letné leží oficiální nabídka. Pokud ne, přijít může brzy. Asi nečekejme raketu, přestupní rekord Midtjyllandu je 5 milionů eur (120 milionů korun) z loňského léta. Víc by bylo pro Spartu milé překvapení.

Pak bude záležet, jak se k dánskému návrhu postaví sportovní ředitel Tomáš Rosický a zbytek vedení.

Prodej Kuchty by byl docela šok. Sparta ho koupila z Lokomotivu Moskva teprve nedávno za 2,5 milionu eur díky předchozímu úspěšnému hostování, které stálo další 1 milion eur. Přišla by o klíčového hráče z minulé sezony, na němž stála celá ofenziva. Ale taky o útočníka, kterého trenér Brian Priske překvapivě nepostavil do důležitého zápasu v Záhřebu.

„Je to jednoduché. Hráli ti, kteří byli stoprocentně připravení hrát,“ prohodil zajímavě Priske na tiskovce bez dalšího vysvětlení.

Jestli Kuchta odejde, můžeme spekulovat, že by Sparta pravděpodobně chtěla přivést nového útočníka, který doplní Victora Olatunjiho (23) a Václava Sejka (21). Americký Transfermarkt uvedl, že Sparta je mezi několika zájemci o Samuela Adenirana (24).