Kovář cestuje s United do Edinburghu. Sparta si chystá zahraniční alternativu

inFOTBAL.cz, 18. 07. 18:26
Manchester United
Matěj Kovář

nominoval 24členný tým, který odcestoval do skotského Edinburghu a který zde ve středu odehraje přípravný zápas s Olympique . Nechybí v něm ani český gólman Matěj Kovář (23), v jehož případě se stále rozhoduje, zda zamíří na druhé hostování do Sparty. Jasno má být nejpozději právě po středečním utkání.

Reklama

Součástí výpravy je také nečekaně zkušený obránce Jonny Evans (35), kterému vypršela smlouva v Leicesteru a do Manchesteru United se vrátil po osmi letech. Zatím podepsal krátkodobý kontrakt, který mu umožní nastoupit do přípravných duelů.

„V rámci tréninkového programu U21 se také zúčastnil řady tréninků prvního týmu a udělal dojem na Erika ten Haga a trenérský tým,“ oznámil anglický celek.

Po středečním zápase s Lyonem se Evans připojí k týmu do 21 let, který odcestuje na herní soustředění do San Diega. První tým poletí do New Yorku. A stále zůstává otázkou, zda na palubě bude i Kovář.

Český brankář má v podstatě (s nadsázkou řečeno) sbalené dvě tašky – jednu do Spojených států, druhou do Prahy. A čeká na pokyn svého zaměstnavatele. Pořád se počítá spíše s variantou, že mu United umožní pravidelně chytat.

Reklama

však potřebuje rozhodnutí co nejdřív. Liga se blíží a trpělivost není nekonečná. Začíná se proslýchat, že má vyhlédnutého zahraničního brankáře jako alternativu za Kováře. Údajně by mohlo jít o gólmana na doporučení Briana Priskeho a jeho trenérského týmu, kterého z dřívějších angažmá velice dobře znají.

Mimochodem, také je pořád volný Tomáš Vaclík (34).

Kádr Manchesteru United pro středeční zápas s Lyonem

Brankáři: Nathan Bishop, Elyh Harrison, Matěj Kovář.
Obránci: Jonny Evans, Alvaro Fernandez, Will Fish, Marc Jurado, Lisandro Martinez, Raphael Varane, Aaron Wan-Bissaka, Brandon Williams.
Záložníci: Fred, Dan Gore, Hannibal, Isak Hansen-Aaroen, Kobbie Mainoo, Mason Mount, Donny van de Beek.
Útočníci: Amad, Antony, Noam Emeran, Omari Forson, Joe Hugill, Jadon Sancho.