Kauza Červ míří do finále: do zimy bude v Liberci, pak si pro něj přijde Sparta

Petr Ficker, 08. 09. 17:24
AC Sparta Praha

Snimek obrazovky 2023 09 08 v 17.22.44
twitter.com/FCSlovanLiberec

Záložník Lukáš Červ (22 let) podle informací inFotbal.cz stráví zbytek podzimu i nadále v Liberci jako kmenový hráč Severočechů. Vše tak nasvědčuje tomu, že svůj záměr přivést hráče do svých řad zrealizuje v příštím přestupovém okně.

Kauza kolem Lukáše Červa v závěrečných hodinách posledního dne přestupového okna má rozuzlení. Podle zdrojů inFotbal.cz je stav takový, že v tomto přestupovém termínu Sparta 22letého záložníka už nekoupí. Informace potvrdil už i Červův agent Jiří Müller.

„Dnes (ve čtvrtek, pozn. red) jsme byli v souladu se smluvním ujednáním informováni FC Slovan o nabídce na hráče na přestup do třetího klubu s tím, že hráč zůstane na hostování v libereckém klubu. SK Praha využije příslušných smluvních mechanismů mezi oběma kluby na zpětný odkup hráče,“ napsal na sociální síti X předseda představenstva sešívaných Jaroslav Tvrdík ve čtvrtek po obědě.

Slavia do jednání skutečně vstoupila a zabránila rivalovi udělat transfer tím, že má třídenní lhůtu na vyjádření, zda svého odchovance chce zpátky. Tím pádem se Červův přesun na Letnou nestíhá v poslední přestupový den realizovat.

Červ tedy zůstane pod Ještědem a pokud setrvá zdravý, Sparta dokončí přestup v příštím přestupovém okně, kdy už červenobílí nebudou moct jednání znemožnit.