Hotovo. Čvančara bude hrát Bundesligu, Sparta vydělala velké peníze

inFOTBAL.cz, 14. 07. 16:56
Borussia Mönchengladbach
Tomáš Čvančara

Český útočník Tomáš Čvančara (22) přestoupil do Borussie , kde podepsal pětiletou smlouvu do 30. června 2028.

Reklama

Podle informací inFotbal.cz vyinkasuje 11,5 milionu eur (přes 273 milionů korun) jako fixní poplatek plus velké bonusy, které budou závislé na výkonech a pohybují se kolem 3 milionů eur (71 milionů korun). Dalších 15 procent může letenský klub dostat ze zisku z dalšího přestupu.

Oficiálně kluby částky nekomentují. „Ale uvolnili jsme ho za mimořádných ekonomických podmínek,“ sdělila Sparta.

Pro Tomáše Čvančaru to byl intenzivní pátek. Zdravotní prohlídka, fyzické testy, podpis dlouhodobého kontraktu… A pak si konečně oddychl. „Je skvělé být tady. BORUSSIA-PARK je skvělý stadion. Už se nemůžu dočkat, až začnu pořádně trénovat, hrát a také střílet góly,“ prohlásil.

Jako na trní byl od středečního odpoledne, kdy mu Sparta povolila odjet do Prahy. Do druhého dne čekal na telefonu, jestli se kluby domluví na finančních podmínkách transferu a struktuře plateb.

Reklama

Krátce po obědě dostal pokyn k odletu do Německa, kam se vydal se svým agentem Davidem Nehodou.

Na seznamu vytipovaných posil Mönchengladbachu byl dlouhodobě hodně vysoko, teď úplně nejvýš. Němci se nezdráhali zaplatit tolik peněz, protože věří v jeho potenciál. Podrobně ho sledovali a skautovali od jeho 18 let. Znají celou jeho kariéru v klubech, ve kterých působil. Viděli každý zápas v mládežnických reprezentačních výběrech. Vědí o něm úplně všechno.

Teď se má stát jedničkou v útoku a v Gladbachu jsou přesvědčeni, že to zvládne.

Roland Virkus, sportovní ředitel: „Tomáš je nebezpečný útočník a má také velkou rychlost. Přestože je ještě mladý, v profesionálním fotbale se už nějakou dobu etabloval a v této sezoně udělal skok do seniorské . Je to velmi ambiciózní hráč a moc chtěl do Borussie.“

Kdo ostrouhal, jsou zájemci. Hlavně v Itálii, kde se spekulovalo o Fiorentině či Hellasu Verona.