Hašek nemá všechny hlasy, Fousek pracuje na většině. Bude hotovo příští týden?

inFOTBAL.cz, 08. 12. 13:54
Česko
Ivan Hašek

Jak informoval portál inFotbal.cz, Ivan Hašek je aktuálně největším favoritem na post trenéra české . Proslýchá se však, že ne všichni členové Výkonného výboru FAČR jsou připraveni pro Haška zvednout ruku. V zákulisí probíhají diskuze, aby jeho zvolení prošlo. Teoreticky může být hotovo příští týden.

Reklama

Ve výkonném výboru, jakési fotbalové vládě, sedí celkem 12 členů. Podle všeho stačí získat většinu – a návrh s Ivanem Haškem projde. V tuto chvíli pro něj mluví tři věci:

1) klíčové spojení s Pavlem Nedvědem, jehož jméno je veřejností vnímáno pozitivně,

2) údajně je nejlevnějším řešením ze všech kandidátů, o kterých se spekulovalo. Jednak je bez angažmá, takže za něj není potřeba platit odstupné, jednak jsou překvapivě nižší i jeho platové požadavky a pohodlně se vejdou do platového stropu, který se má pohybovat kolem 400 až 500 tisíc korun měsíčně,

3) Adolf Šádek, vlivný člen VV, prý nebude tlačit na vlastní řešení. Nepotvrzené zprávy z počátku hovořily o tom, že měl preferovat Martina Svědíka. A posléze přemýšlel o variantě, že bezplatně uvolní k reprezentaci Miroslava Koubka a Svědíka angažuje ve Viktorii . Nakonec se ale zdá, že konečně rozhodnutí nechá na Fouskovi a pomůže mu se zvolením Haška, nebo ho minimálně nebude blokovat. Podle Šádka se pravděpodobně zařídí i někteří další členové VV.

Reklama

Strahovské zdroje inFotbal.cz se shodují, že by muselo v následujících dnech dojít k velkému obratu a změně názorů, aby se Hašek nestal trenérem národního týmu. Jinak bude možná už za pár dní zvolen. Fousek jmenování nového kouče v příštím týdnu nevyloučil.

Druhý kandidát Vítězslav Lavička se měl vyjádřit, zda by chtěl opustit pozici šéfa sparťanské akademie. O něm by se hlasovalo asi jen v případě, že by Hašek nezískal většinu ve výkonném výboru.