Po zkušenosti z Kataru v roce 2022 je reálné, že i světový šampionát v roce 2034, který se má konat v Saúdské Arábii, proběhne v zimních měsících. Kvůli extrémním letním teplotám a také s ohledem na náboženský kalendář se podle informací deníku The Athletic zvažuje posunutí turnaje až na začátek roku 2035.
V roce 2034 totiž spadá muslimský svátek ramadán právě na listopad a prosinec, kdy se původně plánovalo mistrovství uspořádat.
Prezident FIFA Gianni Infantino potvrdil, že organizace nyní zkoumá různé varianty kalendáře. „Musíme ho optimalizovat a hledat soutěžní formáty, které budou lépe odpovídat novým podmínkám,“ uvedl na valném shromáždění Evropské klubové asociace (ECA) v Římě.
Infantino připomněl, že svět se mění a je nutné reagovat i na klimatické výzvy, které ovlivňují pořádání velkých turnajů.
Tradičně se mistrovství světa i Evropy hrají v červnu a červenci, ale v případě arabských pořadatelů to kvůli vysokým teplotám není možné.
Už v Kataru se proto hrálo netradičně v listopadu a prosinci, což způsobilo rozsáhlé úpravy klubových sezon po celém světě.
Pokud FIFA termín opravdu posune, bude se jednat o první světový šampionát v historii, který by se konal až v následujícím roce po oficiálně přiděleném datu.
Chance Liga




































































