Ludovic Magnin byl odvolán z pozice trenéra Basileje těsně před čtvrtečním zápasem Evropské ligy proti Viktorii Plzeň. Přestože tým dokázal přes víkend na půdě Curychu zvítězit 4:3, výsledky úřadujícího švýcarského mistra v poslední době nedosahovaly očekávané úrovně.
„V týdnech a měsících před zimní přestávkou jsme cítili, že naše výkony stagnují a na hřišti již nenabízíme potřebnou konzistenci, která je nezbytná k dosažení našich ambiciózních cílů,“ nastínil sportovní ředitel Daniel Stucki.
„První tři zápasy nového roku nesplnily očekávání sportovního vedení – očekávaný obrat se přes dobrou zimní přípravu nekonal. Aktuálně však stále můžeme dosáhnout části našich cílů. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli učinit tento krok, který pro nás rozhodně nebyl snadný,“ dodal.
Basilej aktuálně zaostává o deset bodů za vedoucím Thunem, což nakonec vedlo k rozhodnutí vedení klubu. Nástupce Magnina by měl být oznámen v nejbližších dnech.
Ve skupině Evropské ligy se švýcarský celek aktuálně nachází na 27. místě tabulky se ztrátou dvou bodů na 24. pozici, která zajišťuje alespoň dvojzápas o postup do osmifinále. Souboj s Plzní je proto pro Basilej klíčový.
„Chtěl bych upřímně poděkovat za fantastických šest měsíců navzdory všemu. Měl jsem možnost zažít, co tento klub znamená pro město a jeho lidi, a samozřejmě není snadné se rozloučit,“ vzkázal samotný trenér.
Chance Liga




































































