Angažmá Allana Saint-Maximina (28) v Clubu América skončilo předčasně po rasistickém incidentu, který se týkal jeho dětí. Mexický klub uvedl, že k rozchodu došlo po události spojené s útoky na hráčovy dcery.
„Problém není barva kůže, ale barva myšlenek. Útočí na mě, to není problém. Vyrostl jsem, naučil jsem se proti útokům bojovat. Je ale jedna věc, kterou nikdy tolerovat nebudu, a to jsou útoky na moje děti,“ uvedl Saint-Maximin na svém Instagramu.
Trenér André Jardine v sobotu potvrdil, že k rasistickému činu navíc nedošlo poprvé. „Odsuzujeme to a netolerujeme.“ Zároveň doplnil, že kromě rasismu se Francouz hůř adaptoval na život v Mexico City.
„Je to fantastický hráč, dosahuje úrovně pro jakoukoliv ligu na světě, ale byl to pro něj velký skok přijít z Evropy do Mexika. Jsou věci, které na něj doléhají: rodina, jídlo, zvyky a způsob života,“ řekl Jardine.
Saint-Maximin před odchodem do Mexika strávil jednu sezonu ve Fenerbahce na hostování ze saúdskoarabského Al Ahli. Předtím hrál čtyři sezony v Newcastlu.
V mexické lize nastoupil do 16 zápasů, z toho devětkrát v základní sestavě. Byl teprve v prvním roce dvouleté smlouvy, kterou podepsal loni v srpnu.
Muchas gracias por haber portado nuestros colores, Allan Saint-Maximin. 🦅
— Club América (@ClubAmerica) February 1, 2026
¡Te deseamos mucho éxito en tus futuros proyectos! 💪 pic.twitter.com/meCBNFOTzD
Chance Liga


































































