Basilej před blížícím se duelem s Viktorií Plzeň v Evropské lize oznámila důležitou personální novinku. Zkušený brankář Marwin Hitz (38) po sezoně klub opustí a smlouvu už neprodlouží. Rozhodnutí padlo po jednáních během zimního soustředění ve španělské Marbelle, kde se brankář sešel se sportovním ředitelem Danielem Stuckim.
Klub dal najevo, že ho odchod dlouholeté jedničky mrzí, zároveň ale hráčovo rozhodnutí respektuje. Vedení Basileje zároveň zdůraznilo, že se chce s Hitzem rozloučit úspěšnou jarní částí sezony.
„Díváme se dopředu a těšíme se na společnou druhou polovinu ročníku s mimořádně silnou oporou mezi tyčemi,“ uvedl klub v oficiálním prohlášení.
Samotný Hitz zdůraznil, že nešlo o snadné rozhodnutí. „Basilej mi – stejně jako mé rodině – během posledních tří let neuvěřitelně přirostla k srdci,“ vysvětlil brankář.
Chtěl ale vše oznámit s předstihem, aby měl klub jasno v plánování kádru a nevznikaly spekulace. „Můj plný fokus nyní směřuje na silnou jarní část sezony, abychom dokázali splnit naše vysoké cíle,“ ujistil Hitz.
Proti Plzni se postaví už 29. ledna.
Chance Liga







































































