Změny ve druhé lize: Smetana skončil v Jihlavě, Vyškov odvolal Trousila
1m
20. 04. 18:17
Fortuna Národní Liga
Změny ve druhé lize: Smetana skončil v Jihlavě, Vyškov odvolal Trousila

Ondřej Smetana skončil na lavičce Vysočiny Jihlava. Vedení klubu nepřekouslo ostudný výprask 2:7 ve Varnsdorfu, a tak sáhlo po změně.

„Výkony týmu v posledních kolech prostě nebyly dobré. Cítili jsme, že hráči ve fázi finišující sezóny potřebují dodat impuls, který by měl zvrátit negativní výkonnostní trend. Proto jsme rozhodli o odvolání kouče Ondřeje Smetany, který zaslouží poděkování za odvedenou práci. V nadcházejícím ligovém utkání mají naši důvěru asistenti Michal Vávra a Tomáš Palinek. Nápomocen jim budu já v roli sportovního ředitele. Chceme se teď maximálně soustředit na nedělní utkání. Poté si sedneme a rozhodneme o dalším postupu a trenérském složení prvního týmu,“ řekl předseda Jihlavy Lukáš Vaculík.

Bez práce je také Jan Trousil, kterého Vyškov odvolal s odůvodněním: „Po sérii nepříliš přesvědčivých výsledků se management klubu rozhodl dát mužstvu nový impuls do zbývajících kol prostřednictvím změny trenéra a zabojovat o cíl, který před sezónou vytyčil majitel Kingsley Pungong.“