Změny v Mladé Boleslavi: Kulič nahrazuje trenéra Hoftycha. Ten bude sportovním manažerem

3d
26. 05. 09:50
FK Mladá Boleslav

Pavel Hoftych
FOTO: fkmb.cz

Vedení Mladé Boleslavi je zklamané z devátého místa v tabulce české nejvyšší soutěže. A tak se rozhodlo pro velké změny: končí trenér Pavel Hoftych, který se posune do pozice sportovního manažera. Na lavičce ho nahradí dosavadní asistent Marek Kulič.

„Jednali jsme s několika potenciálními adepty na post hlavního trenéra, ale nakonec jsme se rozhodli pro řešení v rámci interních zdrojů a nikoliv pro personální revoluci,“ řekl prezident klubu Josef Dufek.

si od tohoto kroku slibuje, že Kulič předá hráčské zkušenosti mladým talentům a využije své trenérské ambice a komunikační schopnosti.

„Očekáváme, že se mu podaří změnit obraz hry, aby se líbil divákům a tím nás přesvědčil, že byl nejlepším řešením pro klub,“ řekl generální ředitel Mladé Boleslavi David Trunda.

„Uplynulá sezóna se nepovedla a jsme hodně zklamaní. Liga byla tentokrát mimořádně vyrovnaná, navíc našemu mužstvu s technickými hráči nepomohl brzký start letošní jarní ligy na nekvalitních terénech při nepříznivých klimatických podmínkách a nepovedly se nám jarní zápasy s Pardubicemi, Brnem, Budějovicemi a Zlínem,“ dodal Dufek.