Žilina představila posilu z Herthy Berlín: Podobné jméno i rychlost jako Mbappé

inFOTBAL.cz, 10. 02. 07:42
Niké Liga
Kelian Nsona
FOTO: MŠK Žilina, Daniel Stehlík / cvaksk.sk

Nadějný křídelník Kelian Nsona (21), který je kmenovým hráčem Herthy Berlín, odešel do MŠK Žilina na půlroční hostování bez opce. Slovenský klub ho svým fanouškům představil v tom nejlepším světle: podobné jméno jako Mbappé, podobná rychlost jako Mbappé.

Reklama

„Ano, je to moje síla. Snažím se toho využít. Věřím, že toto hostování bude úspěšné pro obě strany. Možná neznám úplně poměry ve slovenské lize, ale mám jen tu nejvyšší ambici. A tou je titul!“ prohlásil Nsona na klubovém webu.

S německým klubem má podepsanou smlouvu do roku 2026. V Žilině chce především restartovat kariéru, aby mohl v příští sezoně zabojovat o místo v sestavě Herthy, která ho koupila z francouzského druholigového klubu SM Caen v lednu 2022 za 500 tisíc eur. Následně ho ale na rok a půl zbrzdilo zranění, konkrétně přetržený zkřížený vaz a další operace kolena.

„Během svého působení u nás Kelian opakovaně bojoval s vážnými zraněními, ale nikdy se nevzdal a vždy se probojoval zpět. Jsme rádi, že je od září zdravý. Nyní mu chceme poskytnout zápasovou praxi na nejvyšší možné úrovni,“ řekl sportovní ředitel Herthy Benjamin Weber.

V Žilině věří, že si mohou s Nsonou navzájem pomoci.

Reklama

„Rádi bychom Keliana připravili tak, aby byl od léta připraven pro první tým Herthy. Má výborné fyzické parametry a disponuje obrovskou rychlostí. Samozřejmě bude potřebovat čas na adaptaci a vstřebání našeho herního systému. Věřím ale, že si během jara vzájemně pomůžeme,“ uvedl sportovní manažer Karol Belaník.

Kelian Nsona: „Především jsem rád, že tu mohu být, že můžu hrát a pomáhat týmu. Po zranění se chci do toho znovu stoprocentně dostat, zlepšovat se a Žilina mi v tom může pomoci. Hlavně doufám, že budu zdravý. Spoluhráči jsou skvělí, máme za sebou několik tréninků. Všichni lidé v klubu jsou vstřícní, což jen urychluje můj adaptační proces. Z prvních tréninků mám dobrý pocit, vstřebávám taktické pokyny.“