Zákulisí odchodu Harryho Kanea do Bayernu. Zpětný odkup i nabídka z Realu

Harry Kane

Není všem dnům konec – Harry Kane (30) by se mohl v budoucnu vrátit do Tottenhamu. Předseda klubu Daniel Levy při setkání s fanoušky přiznal, že s Bayernem Mnichov vyjednal nejen transferovou částku 120 milionů eur včetně bonusů (2,93 miliardy korun), ale i nespecifikovanou klauzuli o zpětném odkupu pro případ, že by se anglický reprezentant rozhodl z německého klubu odejít.

Kane podepsal v Bayernu čtyřletou smlouvou a po jeho vynikajícím střeleckém nástupu se neočekává, že by měl v nadcházejících přestupových oknech znovu měnit dres.

Spekuluje se ale, že Levy nechtěl ponechat nic náhodě, protože o Kanea celé léto usiloval . Svého nejlepšího střelce nechtěl prodat konkurenčnímu týmu v a neunesl by, i kdyby oklikou přes Bayern se v něm objevil v dalších letech.

Daily Mail píše, že původním Kaneovým záměrem bylo vyčkat do konce smlouvy se Spurs do příštího léta a přestoupit na Old Trafford zadarmo. Požadoval ale záruky, že by k transferu skutečně došlo. Přímou koupi si United s omezeným rozpočtem letos v létě nemohli dovolit.

„Manchester United je nastavený tak, že buď scoutingové oddělení nebo trenér mají právo vetovat vytipované posily, a skauti odmítali myšlenku přivést Kanea. Nakonec se spolumajitel Joel Glazer a výkonný ředitel Richard Arnold rozhodli, že koupit Kanea není rozumné využití zdrojů vzhledem k jeho věku,“ doplnil server The Athletic své informace.

Kane prý požadoval roční mzdu 30 milionů liber (846 milionů korun) a s transferovou částkou se klub rozhodl, že do takové investice nepůjde. „Kouč Erik ten Hag s tím nesouhlasil, ale rozhodnutí přijal poté, co mu byly odhaleny skutečnosti kolem Financial Fair Play.“

Následně přišly s nabídkou kluby ze Saúdské Arábie, které Kane odmítl, a také tři špičkové evropské mančafty. Dotazoval se Paris Saint-Germain, dokonce učinil nabídku ve výši 60 milionů liber (1,69 miliardy korun). Vyhrál ale Bayern.

„Vím, že během léta proběhla na pozadí nějaká jednání s několika kluby. Bayern byl ale tým, který mě opravdu zajímal. Když přišel, nebylo co řešit. Záleželo už jen, zda se dohodne s Tottenhamem. Manchester United je skvělý klub, opravdu velký klub, ale rozhodl jsem se jít do Mnichova a jsem rád, že jsem to udělal,“ řekl Kane.

Dnes večer se v dresu Bayernu postaví proti United v Lize mistrů.