Všechno jinak. Nagelsmann odmítl dál jednat s Chelsea

1m
21. 04. 16:46
Chelsea FC

Julian Nagelsmann

Julian Nagelsmann se novým trenérem nestane. Podle novináře Fabrizia Romana se stáhl z jednání. „Vypadá to, že je to jeho konečné rozhodnutí,“ napsal.

Mladý německý kouč se účastnil několika kol vyjednávání s majiteli Blues a byl největší favoritem na uvolněný post po odvolaném Grahamu Potterovi.

Chelsea dál zůstává v kontaktu s Mauriciem Pochettinem a Vincentem Kompanym. Luis Enrique už mezi kandidáty není.

„Chelsea si chce být stoprocentně jistá svým dalším trenérem a nemít žádné otazníky – proces vyžaduje čas. Nagelsmann byl s klubem v pravidelném kontaktu, ale zásadní body nebyly nikdy plně dohodnuty,“ informuje Romano.

Dost možná Nagelsmann dal na varování svého bývalého kolegy z Ralfa Rangnicka.

„V současné době nemůžete nikomu doporučit, aby tam (do Chelsea) šel. Úplně první věc, kterou je třeba udělat, je stanovit nějakou strategii a zredukovat kádr na rozumnou velikost, se kterou může pracovat jakýkoli trenér,“ řekl Rangnick v televizním studiu ZDF.

Ze stejného důvodu se mu nelíbí domluvený transfer Christophera Nkunkua za 60 milionů eur.

„Na jeho angažmá v Lipsku jsem se trochu podílel. Pro mě je jedním z nejlepších ofenzivních záložníků současnosti, který se rozhodl přestoupit do Chelsea příliš brzy. Představte si, že přijde do klubu, který je ve stavu, v jakém momentálně je. Takový vynikající hráč. Osobně mě z toho bolí u srdce. Kdybych byl jeho agentem nebo otcem, měl bych velké starosti.“