Vaclík a Plzeň? Na stadionu byl, ale jel za kamarádem Staňkem

Jiří Novák, 01. 08. 13:42
FC Viktoria Plzeň
Tomáš Vaclík

Kolín to nebude, také ne. Tomáš Vaclík (34), český reprezentační gólman, dál hledá nové angažmá. O víkendu se objevil na stadionu Viktorie , kde sledoval ligové utkání proti Hradci Králové (1:1). Tím se ihned rozjely po západočeském městě spekulace o velkém transferu.

Reklama

Důvodem ale nebylo jednání o přestupu, nýbrž návštěva kamaráda Jindřicha Staňka (27). „Píšeme si, dal mi dobrá místa do VIP,“ přiblížil Vaclík svou návštěvu Doosan Arény v podcastu Footcast. „On je zvědavý, kde já skončím, já jsem zvědavý, kde skončí on. Jeli jsme i s holkami a ještě jsme u něj spali,“ doplnil zkušený brankář.

Vaclík zároveň potvrdil i již ukončená jednání s 1. FC . „Jasně mi řekli, že smlouva by byla pouze na rok. Navíc neprůstřelnou pozici tam má jednička a jeden z kapitánů Marwin Schwäbe. Příští rok se navíc vrátí mladý gólman z hostování. Cítil jsem, že i kdybych byl lepší, musel bych za rok skončit,“ popsal český reprezentant situaci, ve které by se v Německu nacházel. „Takže Köln to nebude,“ řekl jasně.

Bývalý hráč Sevilly nebo Olympiakosu by si podle svých slov přál větší jistotu, tedy smlouvu na dva roky nebo 1 + 1 rok. „Už se nerozhoduji sám za sebe. Rodina bude v tomto mít velké slovo,“ prohlásil Vaclík. 34letý gólman aktuálně žádné jiné angažmá nemá, hledání pokračuje.