Tuchel lituje, že hostující Stanišič mohl hrát proti Bayernu. Pravidlo se řeší i v Česku

Jiří Šlehofer, 11. 02. 09:53
Bayern Mnichov
Josip Stanišič
FOTO: depositphotos.com

zaznamenal těžkou porážku 0:3 na hřišti Bayeru a v bundesligové tabulce už ztrácí na konkurenta pět bodů. Zajímavostí je, že jedním ze střelců byl Josip Stanišič (23), který u vedoucího týmu německé ligy hostuje právě z Bayernu. Jeho kouč Thomas Tuchel po zápase litoval, že v Bundeslize neexistuje pravidlo, které by hostujícímu hráči zakázalo nastoupit proti svému kmenovému klubu.

Reklama

„V Anglii existuje pěkné pravidlo, že když půjčíte hráče, nemůže proti vám hrát. Pro mě to dává větší smysl. V Německu toto pravidlo bohužel není,“ uvedl rozčarovaný Tuchel.

Tohle pravidlo existuje i v české lize. Často se řeší, zda by měli hráči nastupovat proti svému zaměstnavateli. V minulých letech byly tendence, třeba u Slavie, toto pravidlo ignorovat. Nakonec se však k němu kluby zpravidla vracejí a hostující hráči proti svým klubům nenastupují.

A co na to Stanišič?

„I když jsem šťastný, je mi to trochu líto. Z úcty a respektu k Bayernu jsem gól neslavil. Chtěl jsem to především dokázat sám sobě. V této sezoně chci udělat pro Leverkusen maximum,“ doplnil.

Reklama