Ticho před bouří? Real Madrid potají našetřil stamiliony na Mbappého a Haalanda

Petr Ficker, 24. 11. 07:44
Real Madrid
Kylian Mbappé
FOTO: depositphotos.com

má podle španělského novináře Marca Ruize z deníku AS momentálně k dispozici 393 milionů eur na posílení kádru. Navíc dlouhodobě snižuje personální náklady na první tým, za poslední roky je ponížil ze 404 na 326 milionů. Chystají se na San Bernabéu na příchod velkého jména?

Reklama

V Madridu bude v létě rušno. Je totiž zřejmé, že Real Madrid chystá něco velkého. Za poslední měsíce a roky si španělský klub našetřil finanční prostředky, aby mohl uskutečnit velké transfery. Jen v klubové pokladně leží 128 milionů eur. Dalších 265 milionů má klub v nevyužitých úvěrech.

Přípravy na příchod Kyliana Mbappého či Erlinga Haalanda? Vše tomu minimálně nasvědčuje. Pravdou ovšem je, že Bílý balet musel utáhnout opasky.

Jak Marco Ruiz ve svém textu uvádí: „Evropská asociace klubů (ECA), která měří ekonomické zdraví klubů, by si na Real mohla došlápnout. V jejím hodnocení ekonomického zdraví klubů, kdy náklady na mzdy všech zaměstnanců nesmí být vyšší než 70 % celkových příjmů, měl madridský celek ještě v minulé sezoně 72 % (519 z 712 milionů eur). V poslední účetní závěrce však tato hodnota klesla na 54 % (452 z 843 milionů eur).“

Pozoruhodné ovšem je, jak Real osekal mzdové náklady A týmu – k 30. červnu 2022 činily náklady na platy hráčů a trenérů prvního týmu 404,9 milionu eur a v roce 2023 byly sníženy na 326,5 milionu. Výrazně se na tom podepsaly odchody hvězd Karima Benzemy, Edena Hazarda, Garetha Balea, Marcela, Isca či Marca Asensia.

Reklama

Ruiz také píše, že „předpokládané konečné příjmy klubu za aktuální sezónu se pohybují kolem 939 milionů eur, což se již blíží k bilionu eur. K tomu se navíc ještě připočtou navýšené příjmy z rekonstruovaného stadionu, které by se měl zvednout o 150 milionů eur na 317 milionů.“

Královský klub je očividně nevídané kondici a v létě rozjede velkou hru.