Ten Hag nechtěl přijít o Kováře úplně. Agent potvrdil předkupní právo pro Manchester United

inFOTBAL.cz, 23. 08. 10:26
Manchester United
Matěj Kovář
FOTO: BAYER 04

Matěj Kovář (23) svůj přestup do Bayeru Leverkusen popsal jako „správnou cestu ze všech možných“. Být náhradním gólmanem v Manchesteru United mu nedávalo smysl. Přesto spojení s anglickým velkoklubem nebylo zcela zpřetrháno. Potvrdila se původní informace portálu inFotbal.cz o předkupním právu.

Reklama

„Trenér Erik ten Hag o něj nechtěl úplně přijít,“ řekl Kovářův agent a šéf Sport Investu Viktor Kolář v rozhovoru pro iSport.cz.

„Jak Matěje poznal, začal ho vidět celkem vysoko. V jednáních pro něj bylo zásadní, aby se správně nastavily parametry v tom, že kdyby jednou zvedl telefon a chtěl ho nazpátek, aby se to dalo procesovat. Což se povedlo, Manchester má předkupní právo. Kdo ví, třeba Matějův příběh v United ještě dopsán není.“

Zůstat v United a být dvojkou či trojkou v současné době postrádalo „logický smysl“. Podle Koláře by tam neměl reálnou šanci stát se jedničkou, jakou má v Leverkusenu.

„Pro nás bylo důležité, aby se dostal z United. Jeho sportovní vývoj v rámci organizace byl ukončen. Byl skvělý, ohromně ho posunul. Ale další setrvání by v tomto kariérním bodě nedávalo smysl. Ani oni neměli v hlavě, že by si ho tam nechali,“ dodal Kolář.

Reklama