Spor kolem Gündogana. Guardiola se neshodne s vedením Manchesteru City

2t
15. 05. 09:36
Manchester City

Ilkay Gündogan

V neděli vstřelil dva góly a na třetí přihrál Erlingu Haalandovi. Další famózní výkon Ilkaye Gündogana (32) proti Evertonu (3:0) přiblížil k titulu . Přesto zůstává velký otazník nad jeho dalším angažmá. Smlouva mu končí 30. června, a přestože ji chce trenér Pep Guardiola prodloužit, vedení klubu zatím odmítá přistoupit na podmínky německého záložníka.

„Může zahrát všechno – a udělá to hodně, hodně dobře,“ pochvaluje si kouč Guardiola výkony Ilkaye Gündogana. „Ohledně prodloužení jeho smlouvy zná klub můj názor. Vedení je nade mnou, rozhodnutí přijímáme společně. Dobré i špatné.“

Z těch slov je patrné, že Guardiola chce Gündogana udržet, ať se děje cokoliv. Jeho názor však není všemi lidmi v Manchesteru City sdílen. Problém je, že se klub nemůže dohodnout s hráčem na délce nového kontraktu. Cityzens nabízejí podle informací The Athletic pouze jeden rok, zatímco Gündogan preferuje dvouletou smlouvu.

Do toho přišla , která mu dva roky nabízí. Pro Gündogana je to zásadní kvůli rodině. Manželce a prvnímu dítěti chce zajistit stabilitu.

Zatím nepadlo žádné definitivní rozhodnutí. Situace zůstává otevřená.