Sparta má na radaru mladého švédského útočníka Joakima Perssona

Patrik Bříza, 01. 12. 06:59
AC Sparta Praha
Joakim Persson
Koláž: inFotbal.cz

bude aktivní na přestupovém trhu a výhledově chce posílit post „devítky“, tedy hrotového útočníka. Z Letné prosakují informace, že sleduje hned několik forvardů a jedním z nich je mladý Švéd Joakim Persson (21), 186 centimetrů vysoký hráč švédského týmu IK Sirius.

Reklama

Persson je rozený hroťák, ale nastupoval i na pravém křídle. V lecčems by mohl sparťanům připomínat Tomáše Čvančaru (23). V letošní sezoně nastoupil do 26 ligových zápasů a vstřelil v nich 10 gólů, navrch přidal 3 asistence.

Transfer ale rozhodně není blízko. Žádná oficiální nabídka podle informací inFotbal.cz na stole neleží a kluby podle všeho ani nevstoupily do konkrétního jednání. Vše tedy zůstává ve stavu scoutingu a sportovní vedení Sparty si situaci teprve vyhodnocuje.

Aby toho nebylo málo, Sirius si Perssona pojistil novou víceletou smlouvou do 30. června 2026. Ta předchozí by mu vypršela po této sezoně. „Je to skvělé, pro tento klub a město udělám všechno. Těším se na další sezony,“ nechal se slyšet Persson.

„Jsme rádi, že můžeme s Joakimem počítat. V této sezoně ukázal, že udělal pokrok na předchozím hostování (v druholigovém Brage vstřelil 10 branek), a nyní máme příležitost z něj udělat komplexnějšího ofenzivního hráče. Jeho předností je rychlost,“ doplnil sportovní ředitel Siriusu Ola Andersson.

Reklama

Přihlásí se Sparta později?