Slavia dala první nabídku. Chaloupek stojí 1 milion eur + procenta z přestupu

Patrik Bříza, 27. 10. 07:15
SK Slavia Praha
Štěpán Chaloupek
FOTO: fkteplice.cz

Jednání jsou v plném proudu. Štěpán Chaloupek (20) by se už v zimě mohl stát hráčem Slavie. O jejím zájmu jsme poprvé exkluzivně informovali před týdnem, nyní transfer nabral reálné obrysy.

„Na stole je nabídka, která může být ze strany FK přijata,“ říkají zdroje inFotbal.cz.

Pozor, k definitivní dohodě ještě nedošlo. Hráč i jeho okolí zvažují všechna pro a proti tohoto kroku a jaký dopad může mít na jeho další kariérní vývoj. Finišovat by proto měla jednání o prodloužení smlouvy.

Ani nabídka Slavie zatím není oficiální, ale spíše neformálně ústní. Nicméně platí: 1 milion eur (24,7 milionu korun) + nespecifikovaná velká procenta ze zisku z dalšího přestupu. Transferu dal zelenou trenér Jindřich Trpišovský, který sledoval Chaloupka osobně v nedělním zápase Na Stínadlech proti Baníku (0:1).

„Ne všichni v Teplicích jsou z Chaloupkova potenciálního odchodu nadšení, někteří lidé z vedení klubu by preferovali jeho setrvání. Je potřeba zvážit ale i finanční situaci a nabízenou částku, která pomůže klubové pokladně,“ hlásí zdroje inFotbalu.

„Sešívaní“ jsou navíc ochotni nechat Chaloupka v Teplicích v rámci hostování až do konce sezony, přestože by k přestupu došlo v zimě. Do léta by tak Severočeši měli čas najít adekvátní náhradu – třeba i za finanční prostředky, které připlují z Edenu.

Tam by Chaloupek teoreticky mohl nahradit Igoha Ogbua (23). Očekává se, že by na něj v příštích měsících mohli slávisté obdržet oficiální nabídku ze zahraničí. A nižší miliony eur budou rovnou odmítat.