Slavia chce dalšího útočníka. Už mluví s Adediranem, s Dynamem řeší cenu i hráčskou náhradu

inFOTBAL.cz, 15. 08. 09:51
SK Slavia Praha

Quadri Adediran
Koláž: inFotbal.cz

Další útočník do Edenu. podle informací inFotbal.cz projevila velký zájem o Quadriho Adedirana (22), nigerijského forvarda z Dynama Českých Budějovic. V posledních dnech sondovala podmínky potenciálního transferu. U hráče, se kterým měla telefonicky mluvit, si ověřila, že by ho přestup lákal, a tak se rozjela konkrétní jednání.

V diskuzi mezi kluby měla zaznít částka 1 milion eur (24 milionů korun), „sešívaní“ se ale snaží cenu tlačit dolů. „Také se řeší hráčská kompenzace,“ uvedl jeden ze zdrojů portálu inFotbal.cz.

Kdo by mohl zamířit opačnou cestou, zatím není jasné. Stejně jako to, zda se transfer úspěšně uzavře. Můžeme však spekulovat o hráčích, o jejichž odchodu se mluví delší dobu.

Například není tajemstvím, že nové angažmá se hledá pro Petra Hronka (30), ale musel by se vymyslet takový ekonomický model, který by pro Dynamo byl finančně akceptovatelný. Předseda Slavie Jaroslav Tvrdík nedávno řekl, že primárním cílem je Hronka prodat, až v případě neúspěchu se bude řešit hostování. O to mají zájem i .

Ukrajinský obránce Maksym Talovjerov (23) měl mít zase nabídku z rakouského Lince – a dosud prý čekal na lepší laso. V béčku je tak trochu zapomenutý Babacar Sy (22), jehož má sportovní vedení Českých Budějovic dokonale nasledovaného z bývalé štace v Táborsku. Ukážou další dny…

Pro Slavii by Adediranův příchod nejspíš znamenal odchod jednoho ze stávajících útočníků.

V kádru jsou: Mojmír Chytil (24), Stanislav Tecl (32), Muhamed Tijani (23), Mick Van Buren (30), Václav Jurečka (29) a Matěj Jurásek (19). Kolem posledních dvou kroužili zahraniční zájemci, je tedy možné, že na některého z nich přistála nebo brzy přistane taková nabídka, která nepůjde odmítnout.

Posílí Musa Alli a Colley?
Pohyby v kádru se ještě víc řeší na jihu Čech, kde intenzivně pročesávají přestupový trh a hledají posily, s nimiž se vymaní z aktuální kritické situace.

Jak zjistil inFotbal.cz, Dynamo usiluje o nigerijského křídelníka Waleho Musu Alliho (22), který měl odejít ze Zbrojovky Brno do , ale transfer se zasekl. Dveře mu otevírají České Budějovice formou hostování s opcí.

Dále se na Střeleckém ostrově mělo probírat ještě jedno zahraniční jméno – Joseph Colley (24), švédsko-gambijský stoper z Wisly Krakow, který dříve oblékal dres . Jen těžko říct, na kolik je tato představa reálná.

Nepotvrzené informace hovoří také o tom, že se Dynamo dotazovalo na záložníky Vojtěcha Kubistu (25, ) a Miloše Kratochvíla (27, ). Patrně by ale vzhledem k finanční situaci nepřišli oba najednou.