Slavia a Baník řeší přestupy. Tanko, Ewerton + Horský může zamířit do Ostravy

Patrik Bříza, 10. 12. 09:50
SK Slavia Praha
Filip Horský
FOTO: Slavia.cz

Kouč Baníku Pavel Hapal si přeje, aby brazilský křídelník Ewerton (26) pokračoval na jaře v jeho týmu. Záležet ale bude na různých okolnostech. Jak se psalo, „sešívaní“ by mohli využít zájmu ze zahraničí a vydělat na Ewertonově přestupu víc, než stanovuje domluvená opce Baníku. Na trase Vršovice – Ostrava by v zimě (či nejpozději v létě) mělo dojít k více pohybům.

Reklama

„Nevím, jak zareaguje. Ewerton je jejím hráčem. Může si ho chtít stáhnout, možná nám ho nechá… Bude se o tom jednat. Byl bych samozřejmě rád, kdyby s námi začal přípravu. A kdyby nezačal, tak aby přišel klidně i před začátkem soutěže. Je to profík, prostředí tady zná, takže pokud se vrátí, bude určitě připravený,“ řekl ostravský trenér Hapal po výhře 3:2 s Hradcem Králové.

Oba kluby pojí nadstandardní vztah. V případě, že Slavia vezme Ewertona, je připravena Baníku nabídnout jiné řešení.

Podle informací inFotbal.cz se začal řešit potenciální transfer útočníka či křídelníka Filipa Horského (20), který momentálně hostuje ve Slovanu . Tam ale nepatří mezi členy základní sestavy a sbírá minuty pouze jako střídající hráč.

Jednání pokračují také o přesunu Abdullahiho Tanka (25) do Edenu, jak informoval inFotbal.cz už začátkem října. Baník chce svého střelce v ideálním případě udržet až do konce této sezony, trenérský tým Slavie by s ním chtěl začít pracovat od zimní přípravy. Intenzivněji se bude jednat po skončení ligového podzimu – a údajně tito hráči nemusejí být na této trase jediní.