Šest hráčů PSG si stěžuje na Mbappého. „Urazil klub! Proč neodejde hned?“

inFOTBAL.cz, 09. 07. 09:00
Paris Saint-Germain
Kylian Mbappé
FOTO: depositphotos.com

Šest hráčů Paris Saint-Germain, včetně dvou nových posil, kontaktovalo prezidenta klubu Nassera Al-Khelaifiho a stěžovalo si na komentáře Kyliana Mbappého (24) v jeho rozhovoru pro francouzský magazín France Football. Některá jeho slova o fungování považují za „urážku klubu“.

Reklama

Co tak hrozného Mbappé řekl?

Že je prý velmi těžké vyhrát Zlatý míč, když jste hráčem PSG. Že klub je „rozdělený“ na několik táborů. Když mu byl položen dotaz, zda lidé bagatelizují jeho výkony, odpověděl, že „hrát za PSG mu nepomáhá“.

Francouzský útočník také řekl, že pařížský klub možná narazil na svůj strop s ohledem na nedostatečné výsledky v Lize mistrů. Dodal, že „je to otázka pro ty, kteří budují tým“. On a jeho spoluhráči prý ze sebe vydali všechno a stejně to na v osmifinále Ligy mistrů nestačilo.

V kabině se to nesetkalo s pozitivním ohlasem. Šest hráčů se ozvalo. Naštvaný je i klubový šéf Al-Khelaifi. „Pokud si to myslí, proč neodejde hned?“ citovala ho stanice RMC.

Reklama

Rozhovor s Mbappém byl zveřejněn v sobotu, ale poskytl ho minulý měsíc ještě před nedávným vývojem kolem jeho budoucnosti v PSG, což odstartoval jeho dopis adresovaný vedení PSG, ve kterém odhalil svůj záměr neprodloužit smlouvu a odejít jako volný hráč zadarmo příští rok. Klub s tím nesouhlasí a trvá na tom, že buď Mbappé prodlouží smlouvu, nebo ho letos v létě prodá.

PSG také poslalo Mbappému třístránkový dopis, v němž ho obvinil, že způsobil klubu „obrovské škody“ a že běží lhůta, aby zvážil své rozhodnutí odejít jinam.