Sergio Ramos promluvil o odmítnutí Saúdské Arábie i MLS: Řídím se vášní z fotbalu, ne penězi

Petr Ficker, 05. 09. 16:08
Sevilla

Sergio Ramos

Španělský obránce Sergio Ramos (37) promluvil o tom, proč se rozhodl odmítnout nabídky ze Saúdské Arábie i či pokračování v . „Vždycky mě poháněly moje vnitřní impulsy a vášeň pro fotbal. Ne peníze,“ uvedl po návratu do Sevilly v rozhovoru pro klubový web, odkud před 18 lety přestoupil do Realu Madrid.

Další sezony v Paris Saint-Germain, štědrá nabídka ze Saúdské Arábie či přesun do zámoří do MLS. Někdejší španělský reprezentant si nevybral ani jedno. Vyčkával do poslední možné chvíle a nakonec se dohodl na ročním angažmá v mateřské Seville.

„Měl jsem možnost pokračovat v Paříži další dva roky, ale nevyužil jsem ji. Vždycky mě poháněly moje vnitřní impulsy a vášeň pro fotbal. Ne peníze. Proto jsem nešel do Arábie ani do MLS. Proto jsem do 93. minuty riskoval výzvu, abych podepsal smlouvu se Sevillou,“ uvedl Ramos.

Za rok si 37letý obránce vydělá o něco víc než 1 milion eur. Před podepsáním ročního kontraktu (s opcí na další sezonu) odmítl přestup do Saúdské Arábie, ze které měl nabídky na 20 milionů eur ročně.