Sancho čeká na přestup. V United nesmí potkat spoluhráče, jídlo mu nosí jinam

inFOTBAL.cz, 26. 10. 21:53
Manchester United
Jadon Sancho
FOTO: depositphotos.com

Jadon Sancho (23) zůstává mimo první tým Manchesteru United a po hádce s trenérem Erikem ten Hagem se očekává jeho odchod v zimním přestupovém okně. Kam by mohl odejít?

Manchester United publikoval 14. září tiskovou zprávu, ve které oznámil Sanchovo vyřazení z kádru. Od té doby se situace nezměnila a anglický křídelník trénuje sám nebo s hráči z mládežnické akademie. Ke spoluhráčům z A-týmu ho nikdo nepustí.

Dokonce nemá v tréninkovém centru povolen ani vstup do prostorů, ve kterých se pohybují. Auto parkuje poblíž budovy akademie a dostal zákaz využívat jídelnu prvního týmu. „Místo toho mu obědy nosí v krabičkách jinam,“ napsal server The Athletic.

Na hráče z akademie, se kterými se Sancho bavil a potrénoval s nimi, udělal prý dobrý dojem. Někteří z nich uvedli, že byl zdvořilý a odpovídal na všechny zvídavé dotazy.

Sancho však udělal i takové kroky, které Ten Haga nepotěšily. Po zápase s Arsenalem odletěl na dovolenou do New Yorku, kde byl spatřen na oslavě basketbalové hvězdy Johna Walla. Během říjnové reprezentační přestávky pařil v nočním klubu v Londýně. Často je také viděn online na PlayStationu, jak hraje do rána hru EAFC 24 (dříve pod názvem FIFA) nebo klidně i během zápasů United.

Panuje přesvědčení, že Sanchův návrat je možný pouze v případě, že se omluví osobně i veřejně Ten Hagovi a v tréninku začne tvrdě pracovat. Bez toho prý nizozemský kouč nebude riskovat svou sílu své autority a potenciálně další disciplinární problémy, pokud by najednou ustoupil.

Kam by Sancho mohl odejít?

„Přestup do Saúdské Arábie je považován za nejpravděpodobnější,“ píše The Athletic. Z toho důvodu, že evropské týmy zřejmě nedorovnají hráčův plat přes 200 tisíc liber týdně. si nemohla dovolit ani polovinu, spekulovalo se o Juventusu a někteří lidé ve fotbale věří, že vyloučen není ani transfer do .

United měli stanovit cenu na 65 milionů liber (1,84 miliardy korun), ve hře bude možná i hostování s opcí.