Pogba a doping. Vzorek B je pozitivní: A co teď? Jeho mzda klesla o 195 milionů

inFOTBAL.cz, 07. 10. 08:08
Juventus
Paul Pogba
FOTO: depositphotos.com

Dopingový skandál Paula Pogby (30) pokračuje. Přítomnost testosteronu v jeho tělo potvrdila také analýza vzorku B, a tak francouzskému záložníkovi hrozí až čtyřletý zákaz fotbalu a předčasné ukončení smlouvy s Juventusem.

Pogba byl pozitivně testován při namátkové kontrole 20. srpna po ligovém zápase s Calcio, do kterého ani nezasáhl. Na začátku září mu byla předběžně pozastavena činnost, dokud se nezanalyzoval i druhý vzorek. Ten ale Pogbu neočistil, v jeho těle se objevil zakázaný doplněk stravy, který mu měl předepsat přítel a lékař z Miami.

Nyní s právníky připravuje svoji obhajobu a čeká se na disciplinární řízení. Mezitím byl suspendován ze všech běžných činností spojených s fotbalem (tréninky a zápasy s týmem), podle klubových pravidel nemůže v žádném případě přijít do kontaktu s ostatními zaměstnanci.

Také klesla jeho základní mzda v Juventusu na úplné minimum z 8 milionu eur (196 milionů korun) čistého za rok na 42 tisíc (1,03 milionu korun). Pokud by následně vyfasoval trest delší než 6 měsíců, což je vysoce pravděpodobné, může jeho smlouvu okamžitě ukončit.

„V každém případě toto rozhodnutí bude prodiskutováno nejprve s hráčovými agenty,“ napsal italský deník Gazzetta dello Sport.